Заклик до участі
Please keep in sync with {{Translation/Call for Participation/Plain text
}}
Допоможіть розповсюдити цей заклик через форуми і списки розсилки. Для координації використовується /Distribution. Доступна текстова версія для зручності копіювання.
Заклик до участі
Вікіманія - це щорічна подія світового масштабу, присвячена проектам Вікімедії (включаючи Вікіпедію, Вікіпідручник, Вікіновини, Вікісловник, ВікіВиди, Вікісховища і МедіаВікі). Це зустріч спільноти, дає учасникам, читачам і розробникам проектів Вікімедії можливість познайомитися, обмінятися думками, розповісти про дослідження і проекти, і обговорити майбутнє проектів. Конференція відкрита для громадськості, і це шанс для викладачів, учених, програмістів і всіх, хто цікавиться проектами Вікімедії дізнатися про них більше і поділитися своїми ідеями.
Сьома щорічна Вікіманія пройде з 4-го по 7-е серпня 2011 року в Аудиторіуму Хайфи, розташованому в Хайфі (Ізраїль). Для отримання додаткової інформації, відвідайте офіційний сайт Вікіманії 2011: http://wikimania2011.wikimedia.org/.
Вікіманія 2011 буде складатися із заявлених презентацій, стендових доповідей та обговорень, зборів і бліц-доповідей. Заявки будуть відібрані організаторами заздалегідь. Кожен зможе зробити доповідь у відкритій секції, незалежно від того, чи була заявка прийнята організаторами.
Ключові дати
- Термін відправки доповідей, презентацій, тощо: 30 квітня 2011 р.
- Результати відбору: 15 червня 2011 р.
- Незалежно від результатів відбору, можна буде зробити презентацію у відкритій секції для бліц-доповідей.
Секції
У цьому році на Вікіманії буде представлено п'ять секцій:
Культура і спільнота Вікі
Вплив вікі-культури на співтовариство - форум для обговорень на теми, пов'язані з культурним, громадським, соціальним і демографічним аспектами вікі-культури та їх взаємодії з широкою громадськістю. Відповідні теми:
- Популяризація Вікі: поширення проектів Вікімедії та інших вікі-проектів серед широкої публіки;
- Як вікі змінить світ у майбутньому?
- Вікі-спільнота: Врегулювання конфліктів і розвиток громади, репутація та самовизначення;
- Різні культури - зіткнення і взаємодія між культурами у вікі-спільноті - Чи можуть люди, що належать різним культурним традиціям, створювати енциклопедію, керуючись загальними правилами? Розходження в баченні одних і тих же питань;
- Спеціальна тема: Вікіпедія та Арабо-ізраїльський конфлікт - чи можуть вікі служити інструментом просування культурного взаєморозуміння і культурної толерантності на Середньому Сході; Вікі як засіб міжнаціонального і міжкультурного діалогу.
Вікі та освіта - Вікі в координації знань
Секція знання і координації буде прагнути сприяти дослідженням і знаходити захоплюючі ідеї, пов'язані з управління знаннями та інформацією, а також до спільних та координаційних проектам.
- Вміст Вікі: нові способи поліпшення якості статтей, достовірність, і особливо використання вмісту в освіті, журналістиці, дослідженнях;
- Семантичні Вікі: використання семантичних веб-технологій, пов'язаних даних, семантичні анотації та метадані (особливо ручний підхід на відміну від автоматизованого);
- Віківерситет та інші вікі, пов'язані з вищої освіти: шляхи дослідження того, як використовуються і впроваджуються вікі-джерела в академічній і дослідницькій практиці, обмін ідеями щодо вдосконалення координації в дослідницьких інститутах, університетах та їх внесок в якість вмісту;
- Вікі-технологія в якості освітнього інструменту в шкільних системах;
- Віки в якості музейного інструмента - управління інформацією для суспільного блага;
- Вікі-технологія як засіб збереження культурних цінностей.
Вікі інфраструктура і технологія
Секція інфраструктури і технології на Вікіманії буде забезпечувати форум, де дослідники і практиканти зможуть поділитися один з одним новими підходами, додатками і технологіями, і вивчити як зробити доступ до Віки більш повсюдним:
- Поліпшення МедіаВікі: проблеми, пов'язані з поліпшенням МедіаВікі і розширеннями;
- Рухи за межами МедіаВікі: які ще існують Вікі-подібні платформи, які інструменти і можливості необхідні нам для координування у різних видах знання?
- Мобільна Вікі: Всесвітня мережа переходить з моніторів на мобільні телефони; як ми можемо використовувати вікі в мобільних пристроях; програми доповненої реальності (AR), що базуються на вікі, служби, що використовують місце розташування;
- Розробка користувацького інтерфейсу: практичність і досвід користувача, доступність, інтерфейси, що пристосовуються і персоналізація; новаторські дизайни користувацького інтерфейсу.
Вікі, вільне знання і авторське право
Вікі технології можуть управлятися на багатонаціональному рівні і різні юридичні системи можуть застосовуватися до їх використання. Такі юридичні системи можуть конфліктувати і суперечити одна одній з приводу кордонів, які встановлені на збір вільної інформації в вікі-системах і вікі-технологіях. Ця секція буде вивчати такі питання і пропонувати рішення:
- Закони про авторське право та вікі: конфлікти між різними законодавствами, які застосовуються до однієї і тієї ж вікі-системи одночасно;
- Ліцензії на авторське право, їх застосовність і їх проблеми;
- Юридичні проблеми у вікі-практиці: наклеп, протидискредитаційні закони, право на недоторканність приватного життя, біографії ще живих людей.
Вікі технологія - комунікація і бізнес
Вікі-технологія може бути використана також як інструмент в корпоративному і медіа секторі. У цій секції будуть обговорюватися використання вікі-технології як підприємницького і комерційного інструменту.
- Вікі-системи в якості нового медіа каналу
- Вікі-системи в якості корпоративного інструменту
- Вікі-системи в якості комерційного інструменту: збір знань і спільне використання в комерційних системах, і як інструмент для комерційного розширення.
Подача заявки
Автори запрошуються для подачі своїх робіт, семінарів, навчальних посібників і презентацій.
Дивіться нижче, як подати заявку.
Подаючи заявку, ви погоджуєтеся з тим, що текст вашої доповіді, слайди вашої презентації, і будь-які відеозаписи можуть бути поширені згідно з умовами Creative Commons Attribution/Share-Alike License, або сумісної ліцензії. Ви також погоджуєтесь з тим, що, згідно з умовами ліцензії, записи вашої презентації можуть бути прямо передані, записані і пізніше викладені для скачування. Якщо ви не згодні з цими вимогами (наприклад, якщо Ви не хочете бути записаним), то перед подачею заявки зв'яжіться, будь-ласка, з членом оргкомітету.
Ви будете повідомлені про рішення комітету програми щодо вашої заявки через залишені Вами контактні дані.
Якщо ваша заявка недобавлена в попередній розклад, будь ласка, не впадайте у відчай: Вікіманія 2011 виділить час у розкладі для учасників та слухачів, щоб вони були на переговорах і створили неофіційні, самоорганізовані переговори і робочі групи. У Вас буде багато можливостей виступити зі своїми темами на місці.
Замініть текст "Ваша заявка" у текстовому полі внизу на назву Вашої заявки, і натисніть "Create page (Створити статтю)". Ви будете направлені на пояснючу вікі-сторінку, яку ви повинні будете "Зберегти", щоб подати заявку.
Дивіться список поданих заявок - Wikimania 2011 submissions.