Jump to content

Заклик до участі

From Wikimania 2011 • Haifa, Israel

* ar/العربية (published)* cs/čeština (missing) * be-tarask/беларуская (тарашкевіца) (missing) * de/Deutsch (published)* el/Ελληνικά (missing) * en/English (published)* es/español (published)* eu/euskara (missing) * fa/فارسی (missing) * fi/suomi (missing) * fr/français (published)* ga/Gaeilge (missing) * he/עברית (published)* hi/हिन्दी (missing) * hu/magyar (published)* ia/interlingua (missing) * it/italiano (missing) * ja/日本語 (missing) * ka/ქართული (missing) * ko/한국어 (published)* lb/Lëtzebuergesch (missing) * ms/Bahasa Melayu (missing) * nl/Nederlands (published)* oc/occitan (missing) * pl/polski (published)* pt/português (published)* ro/română (missing) * ru/русский (published)* scn/sicilianu (missing) * sv/svenska (missing) * ta/தமிழ் (missing) * te/తెలుగు (missing) * tr/Türkçe (missing) * uk/українська (published)* za/Vahcuengh (missing) * zh-hans/中文(简体) (missing) * zh-hant/中文(繁體) (missing) * * * * * * * *

destination: Call for Participation

Please keep in sync with {{Translation/Call for Participation/Plain text}}


Допоможіть розповсюдити цей заклик через форуми і списки розсилки. Для координації використовується /Distribution. Доступна текстова версія для зручності копіювання.

Wikimania Logo
Wikimania Logo

Заклик до участі

Вікіманія - це щорічна подія світового масштабу, присвячена проектам Вікімедії (включаючи Вікіпедію, Вікіпідручник, Вікіновини, Вікісловник, ВікіВиди, Вікісховища і МедіаВікі). Це зустріч спільноти, дає учасникам, читачам і розробникам проектів Вікімедії можливість познайомитися, обмінятися думками, розповісти про дослідження і проекти, і обговорити майбутнє проектів. Конференція відкрита для громадськості, і це шанс для викладачів, учених, програмістів і всіх, хто цікавиться проектами Вікімедії дізнатися про них більше і поділитися своїми ідеями.

Сьома щорічна Вікіманія пройде з 4-го по 7-е серпня 2011 року в Аудиторіуму Хайфи, розташованому в Хайфі (Ізраїль). Для отримання додаткової інформації, відвідайте офіційний сайт Вікіманії 2011: http://wikimania2011.wikimedia.org/.

Вікіманія 2011 буде складатися із заявлених презентацій, стендових доповідей та обговорень, зборів і бліц-доповідей. Заявки будуть відібрані організаторами заздалегідь. Кожен зможе зробити доповідь у відкритій секції, незалежно від того, чи була заявка прийнята організаторами.

Ключові дати

 • Термін відправки доповідей, презентацій, тощо: 30 квітня 2011 р.
 • Результати відбору: 15 червня 2011 р.
 • Незалежно від результатів відбору, можна буде зробити презентацію у відкритій секції для бліц-доповідей.

Секції

У цьому році на Вікіманії буде представлено п'ять секцій:

Культура і спільнота Вікі

Вплив вікі-культури на співтовариство - форум для обговорень на теми, пов'язані з культурним, громадським, соціальним і демографічним аспектами вікі-культури та їх взаємодії з широкою громадськістю. Відповідні теми:

 • Популяризація Вікі: поширення проектів Вікімедії та інших вікі-проектів серед широкої публіки;
 • Як вікі змінить світ у майбутньому?
 • Вікі-спільнота: Врегулювання конфліктів і розвиток громади, репутація та самовизначення;
 • Різні культури - зіткнення і взаємодія між культурами у вікі-спільноті - Чи можуть люди, що належать різним культурним традиціям, створювати енциклопедію, керуючись загальними правилами? Розходження в баченні одних і тих же питань;
 • Спеціальна тема: Вікіпедія та Арабо-ізраїльський конфлікт - чи можуть вікі служити інструментом просування культурного взаєморозуміння і культурної толерантності на Середньому Сході; Вікі як засіб міжнаціонального і міжкультурного діалогу.

Вікі та освіта - Вікі в координації знань

Секція знання і координації буде прагнути сприяти дослідженням і знаходити захоплюючі ідеї, пов'язані з управління знаннями та інформацією, а також до спільних та координаційних проектам.

 • Вміст Вікі: нові способи поліпшення якості статтей, достовірність, і особливо використання вмісту в освіті, журналістиці, дослідженнях;
 • Семантичні Вікі: використання семантичних веб-технологій, пов'язаних даних, семантичні анотації та метадані (особливо ручний підхід на відміну від автоматизованого);
 • Віківерситет та інші вікі, пов'язані з вищої освіти: шляхи дослідження того, як використовуються і впроваджуються вікі-джерела в академічній і дослідницькій практиці, обмін ідеями щодо вдосконалення координації в дослідницьких інститутах, університетах та їх внесок в якість вмісту;
 • Вікі-технологія в якості освітнього інструменту в шкільних системах;
 • Віки в якості музейного інструмента - управління інформацією для суспільного блага;
 • Вікі-технологія як засіб збереження культурних цінностей.

Вікі інфраструктура і технологія

Секція інфраструктури і технології на Вікіманії буде забезпечувати форум, де дослідники і практиканти зможуть поділитися один з одним новими підходами, додатками і технологіями, і вивчити як зробити доступ до Віки більш повсюдним:

 • Поліпшення МедіаВікі: проблеми, пов'язані з поліпшенням МедіаВікі і розширеннями;
 • Рухи за межами МедіаВікі: які ще існують Вікі-подібні платформи, які інструменти і можливості необхідні нам для координування у різних видах знання?
 • Мобільна Вікі: Всесвітня мережа переходить з моніторів на мобільні телефони; як ми можемо використовувати вікі в мобільних пристроях; програми доповненої реальності (AR), що базуються на вікі, служби, що використовують місце розташування;
 • Розробка користувацького інтерфейсу: практичність і досвід користувача, доступність, інтерфейси, що пристосовуються і персоналізація; новаторські дизайни користувацького інтерфейсу.

Вікі, вільне знання і авторське право

Вікі технології можуть управлятися на багатонаціональному рівні і різні юридичні системи можуть застосовуватися до їх використання. Такі юридичні системи можуть конфліктувати і суперечити одна одній з приводу кордонів, які встановлені на збір вільної інформації в вікі-системах і вікі-технологіях. Ця секція буде вивчати такі питання і пропонувати рішення:

 • Закони про авторське право та вікі: конфлікти між різними законодавствами, які застосовуються до однієї і тієї ж вікі-системи одночасно;
 • Ліцензії на авторське право, їх застосовність і їх проблеми;
 • Юридичні проблеми у вікі-практиці: наклеп, протидискредитаційні закони, право на недоторканність приватного життя, біографії ще живих людей.

Вікі технологія - комунікація і бізнес

Вікі-технологія може бути використана також як інструмент в корпоративному і медіа секторі. У цій секції будуть обговорюватися використання вікі-технології як підприємницького і комерційного інструменту.

 • Вікі-системи в якості нового медіа каналу
 • Вікі-системи в якості корпоративного інструменту
 • Вікі-системи в якості комерційного інструменту: збір знань і спільне використання в комерційних системах, і як інструмент для комерційного розширення.

Подача заявки

Автори запрошуються для подачі своїх робіт, семінарів, навчальних посібників і презентацій.

Дивіться нижче, як подати заявку.

Подаючи заявку, ви погоджуєтеся з тим, що текст вашої доповіді, слайди вашої презентації, і будь-які відеозаписи можуть бути поширені згідно з умовами Creative Commons Attribution/Share-Alike License, або сумісної ліцензії. Ви також погоджуєтесь з тим, що, згідно з умовами ліцензії, записи вашої презентації можуть бути прямо передані, записані і пізніше викладені для скачування. Якщо ви не згодні з цими вимогами (наприклад, якщо Ви не хочете бути записаним), то перед подачею заявки зв'яжіться, будь-ласка, з членом оргкомітету.

Ви будете повідомлені про рішення комітету програми щодо вашої заявки через залишені Вами контактні дані.

Якщо ваша заявка недобавлена ​​в попередній розклад, будь ласка, не впадайте у відчай: Вікіманія 2011 виділить час у розкладі для учасників та слухачів, щоб вони були на переговорах і створили неофіційні, самоорганізовані переговори і робочі групи. У Вас буде багато можливостей виступити зі своїми темами на місці.

Замініть текст "Ваша заявка" у текстовому полі внизу на назву Вашої заявки, і натисніть "Create page (Створити статтю)". Ви будете направлені на пояснючу вікі-сторінку, яку ви повинні будете "Зберегти", щоб подати заявку.

Дивіться список поданих заявок - Wikimania 2011 submissions.